Σάββατο 6 Οκτωβρίου 2012

ΘΥΕΛΛΑ-Α.Ο ΣΚΟΥΤΕΡΑΣ 4-1

2η αγωνιστική για την ομάδα μας σήμερα στο δημοτικό γήπεδο Παραβόλας με αντίπαλο τον Α.Ο Σκουτεράς.Η ομάδα μας πήρε για δεύτερη φορά στο φετινό πρωτάθλημα τους 3 βαθμούς της νίκης σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα,με τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενουμένων  για την διαιτησία να "επισκιάζoυν" τον όλο αγώνα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
12' Φάουλ για την Σκουτερά,άστοχη έξοδος του Μπαρλίκα η μπάλα κατέληξε στον Βασιλοκωστόπουλο που με κοντινή κεφαλιά έκανε το 0-1
22' Φάουλ του Σ.Σελιμά η μπάλα καταλήγει λίγο έξω από το δοκάρι
24' Κόκκινη κάρτα στον Γιαννοκώστα για χτύπημα εκτός φάσης στον Π.Ράπτη
32' Αποβολή δύο παραγόντων της Σκουτεράς για (άδικες) διαμαρτυρίες
36' Φάουλ με κομπίνα έξω από την περιοχή της Σκουτεράς,ασταθής απόκρουση του Πεσλή και το γκολ για την ομάδα μας με όμορφο πλασέ του Π.Ράπτη
38' Σουτ του Ράπτη λίγο έξω από το δοκάρι.
44' Γκολ με τον Μ.Καλαμπαλίκη  με όμορφο κοντινό πλασέ μετά από κεφαλιά πάσα του Σ.Σελιμά
46' και 47' κλασικές ευκαιρίες για γκόλ με τον Αναγνωστόπουλο και τον Γ.Σταμάτη  μέσα στην μικρή περιοχή
48' Φανταστική ενέργεια του Σ.Σελιμα-πέρασε 3 παίχτες πάνω στην γραμμή-γύρισε την μπάλα στο πέναλτι και γκολ από τον Π.Ράπτη
55' Δοκάρι από τον Σ.Σελιμά σε σουτ εκτός περιοχής
63' Κόκκινη στον Π.Ράπτη για διαμαρτυρίες
70' Ωραίο σουτ έξω από την περιοχή μου Λ.Σταμάτη
92' Φανταστική ενέργεια του Γιώργου Δρόσου όπου περνώντας 3 παίχτες πάνω στην δεξιά πλάγια γραμμή έβγαλε την σέντρα και σε προσπάθεια για απομάκρυνση από αμυντικό της Σκουτεράς η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα (αυτογκόλ)