Κυριακή 1 Απριλίου 2012

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Β'ΕΠΣΑ 2011-2012 Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ .ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ-ΘΥΕΛΛΑ 2-2

Και τυπικά πρωταθλήτρια ανακηρύχτηκε σήμερα η ομάδα μας καθώς μετά το σημερινό πόντο που απέσπασε κράτησε την βαθμολογία στους 9 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο διώκτη της Πανοχθιακό και παίζει δίχως άγχος στα υπόλοιπα δυο παιχνίδια που απομένουν.Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι μεταξύ των δυο πρωτοπόρων  σήμερα το πρωί που τα είχε όλα (αποβολές,πέναλτι,νευρά,δυνατές μονομαχίες και διακοπή αγώνα λόγο εισβολής φιλάθλου της γηπεδούχου ομάδος στο γήπεδο) η ομάδα μας προηγήθηκε στο σκόρ σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γ.Δρόσου.Η γηπεδούχοι πίεσαν και έφτασαν στην ισοφάριση λίγα λεπτά αργότερα με κεφαλιά.Ανατροπή παίχτη της γηπεδούχου ομάδος από τον Χ.Δ.Μπαρδάκη,εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και το 2-1 για τους γηπεδούχους.Η ομάδα μας ανέβασε ρυθμό έγινε πιο σταθερή στο γήπεδο και με ωραία κρεμαστή κεφαλιά του Γ.Σταμάτη έγινε το 2-2.Η φάση του αγώνα έγινε λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα όταν σε φάση διαρκείας στην περιοχή της ομάδας μας η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Χ.Δ.Μπαρδάκη και ο διαιτητής έδειξε ένα ακόμη πέναλτι.Ο τερματοφύλακάς μας Γ.Πριτσούλης είπε όχι στους γηπεδούχους και με ωραία εκτίναξη δεξιά της εστίας του απέκρουσε και κράτησε ανέπαφη την εστία του σε αυτή την φάση.Αμέσως μετά την απόκρουση διακόπηκε ο αγώνας για λίγα λεπτά καθώς φίλαθλος της γηπεδούχου ομάδος εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο κινούμενος απειλητικά προς  τον διαιτητή ο οποίος στον σημερινό αγώνα ήταν εκτός τόπου και χρόνου.Ένα μεγάλο μπράβο από εμάς στην ομάδα μας που τυπικά στέφτηκε σήμερα πρωταθλήτρια,και ένα μεγάλο μπράβο στο Δ.Σ της Θύελλας που στους δύσκολους καιρούς που διανύουμε κάνει τα αδύνατα δυνατά να κρατήσει την ομάδα μας στις μεγάλες κατηγορίες του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου του νομού μας και γενικότερα στην συνέχιση της ύπαρξης της ομάδα μας.Επόμενος και τελευταίος εντός έδρας αγώνας-φιέστα για φέτος για την ομάδα μας είναι το Σάββατο 7-4-2012 και ώρα 17:00μμ με τον Α.Ο Σκουτεράς.Όλοι στο γήπεδο να συγχαρούμε παίχτες και Δ.Σ.