Πέμπτη 17 Μαΐου 2012

ΠΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ-ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ 0-1

Άλμα ανόδου έκανε σήμερα η ομάδα μας καθώς επικράτησε του Παο Αγρινίου με σκορ 0-1 σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι,με τον διαιτητή της αναμέτρησης κ.Διώτη να κάνει ότι περνάει από τα χέρια του για να καταστρέψει τον αγώνα.Το γκολ για την ομάδα μας πέτυχε στο 46΄λεπτό με ωραίο σουτ ο Π.Ράπτης.Ο ίδιος παίχτης αποβλήθηκε με απευθείας  κόκκινη κάρτα στο 55΄  λεπτό μετά από λανθασμένη υπόδειξη του κ.Διώτη καθώς σε εναέρια μονομαχία,πέφτοντας χτύπησε άθελά του αντίπαλο παίχτη κάτι που ο διαιτητής το θεώρησε εσκεμμένο.Παράπονα και από της δύο ομάδες για την διαιτησία καθώς ο διαιτητής μοίραζε άσκοπες κίτρινες κάρτες και στις δύο πλευρές.Διαιτητής ο οποίος σφυρίζει παιχνίδια γ΄έθνικής και σε σωστές διαμαρτυρίες παιχτών μας σε διάφορες φάσεις τους απαντούσε:"συνεχίστε έτσι και θα δείτε τι θα σας κάνω".Το μένος του διαιτητή για την ομάδα μας δεν σταμάτησε εκεί καθώς στο φύλλο αγώνας έγραψε ψευδείς γεγονότα ότι η κόκκινη στο Π.Ράπτη δόθηκε μετά από βίαιο μαρκάρισμα εκτός φάσης κάτι που κάνει σίγουρη την τιμωρία του παίχτη για τους επόμενους 3 αγώνες τις ομάδας μας.Ας  λάβει υπόψιν της την συμπεριφορά του εν λόγου διαιτητή (ο θεός να τον κάνει) η ΕΠΣΑ καθώς τέτοιοι διαιτητές αμαυρώνουν κάθε τι όμορφο,όπως είναι ο αθλητισμός!Το επόμενο παιχνίδι της ομάδας μας ειναι το Σάββατο 19-5-2012 και στις 6μμ στο Εμιλέων με αντίπαλο την Ένωση Αγίου Δημητρίου. Συγχαρητήρια στην ομάδα μας....