Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2012

ΑΡΗΣ ΛΕΠΕΝΟΥΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ 2-0

Την ευκαιρία να ξεφύγει και άλλο από τον Άρη Λεπενούς έχασε σήμερα η ομάδα μας στο εκτός έδρας παιχνίδι στις 11 το πρωί στην Λεπενού.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας δέχτηκε ένα γρήγορο γκολ μετά από παιδαριώδες  λάθος της άμυνας.Προσπάθησε για την ισοφάριση πιέζοντας την αντίπαλη ομάδα στο έπακρο.Εκεί πάλι από λάθος της άμυνας έγινε το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι παίζονταν στο μισό γήπεδο με την ομάδα μας να χάνει σωρεία ευκαιριών και με την αντίπαλη ομάδα να κάνει τα αδύνατα δυνατά να κρατήσει το σκορ το οποίο δεν μπόρεσε να αλλάξει ούτε μετά το 74΄ όπου οι αντίπαλοι έπαιζαν με παίχτη λιγότερο λόγο αποβολής με δεύτερη κίτρινι κάρτα.Παρ'όλο την ήττα η ομάδα μας μένει πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα με 3 βαθμούς απο τόν δευτερο Άρη Λεπενούς.Επόμενος αγώνας της ομάδας μας το Σάββατο 11-12-2012 στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Α.Ο Μοναστηρακίου.