Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ-ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ 5-2

Συνέχισε και σήμερα το αήττητο σερί που έχει στο φετινό πρωτάθλημα η Θύελλα κερδίζοντας στο εντός έδρας παιχνίδι τον Πανοχθιακό με σκορ 5-2.Η ομάδα μας έπαιξε πόλυ καλό ποδόσφαιρο καθ΄όλη την διάρκεια του αγώνα,δεν άφησε χώρους στην αντίπαλη ομάδα για την δημιουργία ευκαιριών και με τις εξαιρετικές συνεργασίες των παικτών κέρδισε και παρέμεινε μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα.Το σκορ άνοιξε ο Γ.Δροσος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από την εναέρια ανατροπή του Π.Ράπτη.Ο ίδιος παίκτης μετά από σέντρα του Γ.Δρόσου με κεφαλιά έκανε το 2-0 για την ομάδα μας.To 3-0 για την ομάδα μας πέτυχε ο Κ.Ρεπανίδας με σουτ στην κλειστή γωνία του τερματοφύλακα των αντιπάλων,μετά από πολύ ωραία κάθετη μπαλιά του Γ.Δρόσου.Το 3-1 διαμορφώθηκε από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι των φιλοξενουμένων από ανατροπή του Β.Γιαννακά.Στο αμέσως επόμενο λεπτό μετά από λάθος της άμυνας μας έγινε το 3-2 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου με την  ομάδα μας να παίζει πειθαρχημένα στο γήπεδο και να ανεβάζει το σκορ στο 4-2 με δεύτερο γκολ σήμερα του Π.Ράπτη με σουτ εντός περιοχής.Το τελευταίο τέρμα για την Θύελλα πέτυχε ο Γ.Λιάρος με ανάποδη κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Χ.Μπαρδάκη.Συγχαρητήρια για μια ακόμη φορά στην ομάδα μας.Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας είναι το Σάββατο στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Α.Ο Σκουτεράς στις 3:00μμ.Καλή επιτυχία από εμάς....