Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ 1-4

Αν και η ομάδα μας βρίσκονταν πίσω στο σκορ για το πρώτο ημίωρο του αγώνα κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης με σκορ 1-4 στο γήπεδο της Ομόνοιας Κεχρινίας.Η ομάδα μας στάθηκε καλά στο γήπεδο παρ όλες τις αντιξοότητες του αγωνιστικού χώρου.Δεχτήκαμε το πρώτο γκολ μετά από ένα παιδαριώδες λάθος του τερματοφύλακα,αφήνοντας την μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του.Μετά το γκολ η ομάδα μας ανέβασε ρυθμό και με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο ύψος της μεγάλης περιοχής κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Φ.Ράπτη.Ωραία συνεργασία του Φ.Ράπτη,Χ.Μπαρδάκη και Κ.Ρεπανίδα έφερε την ομάδα μας μπροστά στο σκόρ  στο τέλος του ημιχρόνου με τον τελευταίο να πετυχαίνει το γκολ με ωραίο αριστερό σουτ αριστερά της περιοχής των αντιπάλων.Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου με την ομάδα μας να μπαίνει δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και να δημιουργεί κλασικές ευκαιρίες για γκολ.Σειρά στο σκοράρισμα πήρε ο Γ.Λιάρος όπου με δύο όμορφα γκολ πασάροντας την μπάλα και περνώντας την πάνω απ΄τον τερματοφύλακα αντίστοιχα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στ0 1-4 όπου και ήταν το τελικό αποτέλεσμα.Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας είναι εντός έδρας με τον Πανοχθιακό.