Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2011

1-1 ΤΟ ΜΑΤΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΟΠΟΡΩΝ

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι μεταξύ της Θύελλας και της Σπολάιτας ένα αποτέλεσμα που έτσι όπως ήρθε αφήνει ικανοποιημένους μόνο τους φιλοξενούμενους.Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με άπιαστη κεφαλιά του Π.Ράπτη στο 29'  δυο μόλις λεπτά μετά από το χαμένο τετατετ του αδερφού του Φ.Ράπτη.Η Θύελλα συνέχιζε να πιέζει τον αντίπαλο και είχε σαν αποκορύφωμα την φάση του 41' λεπτού όπου από το εκπληκτικό σουτ στην κίνηση του Χ.Μπαρδάκη η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και μετά στη γραμμή της εστίας της αντιπάλου ομάδας χωρίς αυτή να καταλήξει γκολ.Στο β' μέρος η απόδοση της γηπεδούχου ομάδας έπεσε χωρίς η φιλοξενούμενοι όμως να γίνονται απειλητικοί ειδικά μετά το 55' όπου και έμειναν με δέκα παίκτες.Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο διαιτητής Βελαώρας επανέφερε την αριθμητική ισορροπία αποβάλλοντας με δεύτερη κίτρινη τον Φ.Ράπτη και σαν να μην έφτανε αυτό για τη Θύελλα στο 95' ηρθε η ψυχρολουσία με τους φιλοξενούμενους να κάνουν το 1-1 μετά από ωραία κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ.Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Γ.Λιάρος κατάφερε να πετάξει την μπάλα άουτ σε κενή εστία και αφού είχε εξουδετερώσει δυο αμυντικούς και τον πορτιέρο της Σπολάιτας με ωραία προσποίηση.Έτσι το σκορ παρέμεινε στο 1-1 αφήνοντας πικρή γέυση στους φίλους της Θύελλας που παρακολούθησαν το παιχνίδι και ήταν αρκετοι.Καλή συνέχεια στην ομάδα μας!!