Σάββατο 12 Φεβρουαρίου 2011

ΜΑΚΡΥΝΕΙΑΚΟΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ 5-2

Το χειρότερό της πρόσωπο έδειξε σήμερα η Θύελλα σε ολόκληρη την αγωνιστική  περίοδο γνωρίζοντας την βαριά ήττα με σκορ 5-2 από τον Μακρυνειακό!Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στον αγώνα και μόλις στο 7΄ μετά από εκτέλεση φάουλ ο τερματοφύλακας  μας Η.Σταμάτης έκανε άστοχη έξοδο,η μπάλα βρέθηκε στον αντίπαλο και με ένα απλό πλασέ έγινε το 1-0.Αναγκαστική αλλαγή στο 16΄ λεπτό στην θέση του Γ.Δρόσου ο Γ.Λιάρος.Στο 17΄ λεπτό κάθετη μπαλιά για τον Γ.Σταμάτη ψηλοκρεμαστό σουτ από τον ίδιο και διώξιμο της μπάλας πάνω στην γραμμή από τους αντιπάλους.Γκολ για την ομάδα μας στο 25΄ λεπτό μετά από ασίστ του Γ.Λίαρου ο Β.Γιαννακάς με ωραίο σουτ δεξιά  της εστίας πετυχαίνει το           1-1.Δεύτερο ημίχρονο στο 10΄ λεπτό εκτέλεση κόρνερ και με κεφαλιά έγινε το 2-1!17' λεπτό με απευθείας φάουλ έξω από την περιοχή γίνεται το 3-1!24' λεπτό ο Χ.Δ.Μπαρδάκης μόνος του με την μπάλα έξω από την περιοχή κλέψιμο αντιπάλου και το 4-1 για τον Μακρυνειακό.Το 5ο γκολ έτσι όπως εξελισσόταν ο αγώνας ήταν τυπική διαδικασία πλέον για την ομάδα μας που δεν μπορούσε πλέον να ελέγξει το ματς.Το μόνο που κατάφερε η ομάδα μας ήταν να πετύχει ένα δεύτερο γκολ στο 43΄ λεπτό με σκόρερ τον Χ.Δ.Μπαρδάκη με σουτ εντός περιοχής μετά από άστοχη έξοδο του τερματοφύλακα!