Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2010

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΝΤΕΡΜΠΙ

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ-Χ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑΣ 3-2

Σε ένα εκπληκτικό β' ημίχρονο έγιναν όλα στο τοπικό ντέρμπι.Στο πρώτο μέρος δεν παίχθηκε καλό ποδόσφαιρο και από τις δυο ομάδες με φυσικό αποτέλεσμα το 0-0. Στην αρχή του β' μέρους οι οπαδοί των φιλοξενουμένων είχαν την ευκαιρία να πανηγυρίσουν έξαλα (με ρίψεις δυναμιτών) το 0-1 στο 52'. Ο προπονητής της ομάδας μας Β.Βασιλόπουλος στα μισά του ημιχρόνου έριξε στον αγώνα τον Γιάννη Δρόσο και αυτός σε λίγα λεπτά έφερε το παιχνίδι στα ίσια κάνοντας στο 73' το 1-1.Στους πανηγυρισμούς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη δικαιολογημένα αφήνοντας την Θύελλα με δέκα παίχτες  ο Ε.Σταμάτης.(Εδώ πρέπει να σημειώσουμε ότι είναι για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική αποβολή παίκτη μας μετά από απρεπή συμπεριφορά προς τους οπαδούς της αντίπαλης ομάδας και μάλλον πρέπει να σφίξουν λίγο τα λουριά σε θέματα πειθαρχίας στην ομάδα μας.)Παρά το ότι η Θύελλα έπαιζε με δέκα κατάφερε να προηγηθεί στο 80' πάλι με γκολ του Γ.Δρόσου.Στο 87' η παντάνασσα ισοφάρισε σε 2-2 μετά από λάθος της άμυνας όμως οι Αφοί Δρόσου δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.Αυτή τη φορά ήταν ο μικρότερος Γιώργος  αυτός που με δικό του γκολ στο 90' έδωσε τη νίκη στην ομάδα μας και έκανε τους οπαδούς μας να είναι αυτοί που έφυγαν χαρούμενοι από το γήπεδο.Από εμάς συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την μεγάλη τους προσπάθεια !!