Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2010

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΘΥΕΛΛΑ

ΕΝΩΣΗ-ΘΥΕΛΛΑ 2-2
Το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα αποζημίωσε τους θεατές στο ΔΑΚ σήμερα το πρωί.Ένα δεκάλεπτο που είχε τρία γκολ ένα δοκάρι και δυο κόκκινες!Ας τα πάρουμε όμως από την αρχή.Οι δυο ομάδες επηρεασμένες από το τσουχτερό πρωινό κρύο άργησαν πολύ να μπουν στο παιχνίδι με αποτέλεσμα το θέαμα στο α' μέρος να είναι κακό .Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου ένα τραγικό λάθος της άμυνας της θύελλας και το 1-0 στο 47' είναι γεγονός.Ύστερα από το γκολ που δέχθηκε η Θύελλα ανέβηκε και κυνήγησε την ισοφάριση η οποία ήρθε στο 85' με τον Λ.Λιάρο.Στη φάση αυτή αποβλήθηκε ο παίκτης της Θύελλας με δεύτερη κίτρινη για τον πανηγυρισμό του και ένας παίκτης της Ένωσης για διαμαρτυρία.Στο 87' ο Γ.Λιάρος είχε σουτ στο δοκάρι χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για τη θύελλα!Αμέσως μετά και ύστερα από διπλό λάθος των αμυντικών της Θύελλας η Ένωση προηγείται με 2-1 στο 88'.Και εκεί που όλοι νόμιζαν ότι το ματς θα τελειώσει με νικήτρια την ομάδα του Αγρινίου στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από ένα δυνατό παράλληλο γύρισμα του Γ.Δροσου και στην προσπάθειά τους να διώξουν οι αμυντικοί στέλνουν την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας τους κάνοντας με αυτογκόλ το τελικό 2-2 αποτέλεσμα δίκαιο σύμφωνα με την εξέλιξη του αγώνα!!
ΥΓ.  Μελανό σημείο στον αγώνα  η απαράδεκτη συμπεριφορά(γαλλικά) προς τους οπαδούς της γηπεδούχου του Λ.Λιαρου στον πανηγυρισμό του γκολ.Ενέργεια που προκάλεσε έντονες αλλά δικαιολογημένες διαμαρτυρίες από την εξέδρα!!