Κυριακή 20 Μαρτίου 2011

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 3-1

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα πέρασε ο Παναιτωλικός ο οποίος επικράτησε με 3-1 της Αναγέννησης Καρδίτσας κάνοντας ακόμα ένα πιο σημαντικό βήμα για την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία. Από την άλλη οι Θεσσαλοί μετά και την νέα ήττα δύσκολα θα αποφύγουν τον υποβιβασμό. Στο αγωνιστικό μέρος οι γηπεδούχοι έδειξαν την δυναμική τους που έχουν ως ομάδα και κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με δράστη... τον Ρότσα στο 2 λεπτό. Στο 37 λεπτό ο Θεοδωρίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα. Ένα λεπτό αργότερο η Καρδίτσα μείωσε με τον Ντοριβάλ. Το τελικό 3-1 έκανε ο Γκούρμα στο 62 λεπτό. ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας)
Παναιτωλικός (Μπάμπης Τεννές): Τζενάμο, Παλαιόλος, Ν. Βούκοβιτς, Αναστασιάδης, Ετζενγκουέλε, Μουμίν, Μπαϊκαρά, Μπουμάλ, Θεοδωρίδης, Γκούρμα, Ρότσα.