Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2011

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΟΤΑΜΟΥΛΑΣ 5-0

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα μας στο γήπεδο της Παραβόλας όπου νίκησε τον Κεραυνό Ποταμούλας με σκορ 5-0.Το πρώτο τέρμα σημείωσε ο Γ.Δεληγιάννης στο 18' λεπτό του αγώνα με ωραίο πλασέ από πλάγια θέση.Την σκυτάλη πήρε ο νεαρός Σ.Σφυρής  στο 45' λεπτό επίσης με πλασέ.Στο επόμενο λεπτό ο Λ.Σταμάτης πέτυχε το τρίτο τέρμα για την ομάδα μας.Στο 76΄ λεπτό με ωραία κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ ο Χ.Δ.Μπαρδάκης συνέχισε τον χορό των τερμάτων για την ομάδα μας.Στο 80' λεπτό και ενώ η ομάδα μας κέρδιζε με αυτό το ευρύ σκορ ο  Β.Αναγνωστόπουλος μετά από ένα σκληρό τάκλιν δέχτηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποχώρησε για τα αποδυτήρια.Και ενώ όλα έδειχνα πως ο αγώνας θα τέλειωνε με σκορ 4-0 ο Λ.Σταμάτης ξαναχτύπησε μετά απο ωραία κάθετη μπαλιά συμπαίκτη του ντρίμπλαρε  τον τερματοφύλακα και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0!Συγχαρητήρια στους παίχτες μας και στον προπονητή μας γι΄αυτή την σπουδαία εμφάνιση.