Σάββατο 15 Ιανουαρίου 2011

ΕΙΧΕ ΠΑΛΙ ''ΔΡΟΣΟ'' Η ΘΥΕΛΛΑ

Νίκη με 2-0 για τη Θύελλα απέναντι στην συνονόματη Θύελλα Καλυβίων.Η ομάδα μας είχε ένα άσχημο πρώτο μέρος με φλύαρη κατοχή μπάλας μένοντας στο στείρο 0-0.Στο β' ημίχρονο οι παίχτες μας ξύπνησαν και έδειξαν στους αντιπάλους ποιά είναι η πραγματική ΘΥΕΛΛΑ.Με συνεχόμενη πίεση και πολλές χαμένες ευκαιρίες έδειξαν ποιος είναι το "αφεντικό" στο γήπεδο.Γκολ όμως δεν έμπαινε και ο προπονητής μας Β.Βασιλόπουλος έριξε στον αγώνα τον Γιάννη Δρόσο τον παίχτη που για τέταρτο παιχνίδι σκόραρε με όμορφη κεφαλιά στο 79' και έδιωξε το άγχος από τους συμπαίκτες του και τους φίλους της ομάδας.Το δεύτερο γκολ ήταν φυσικό πλέον επακόλουθο και το πέτυχε στις καθυστερήσεις ο Χ.Μπαρδάκης(Πόλεμος) με συρτό σουτ έξω από την περιοχή!!Πετυχημένο το ντεμπούτο του νεαρού πορτιέρο της ομάδας μας Γιάννη Πριτσούλη!! Συγχαρητήρια  σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια τους!!!!!