Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011

AXΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ 2-0

Ένα εντελώς διαφορετικό χαρακτήρα έδειξε σήμερα η ομάδα μας αντιμετωπίζοντας τον Αχιλλέα Γραμματικούς στο γήπεδο του Αγίου Ανδρέα στην Μακρυνεία όπου και ηττήθηκε με σκορ 2-0.Το πρώτο γκολ για τους γηπεδούχους επιτεύχθηκε στο 22' λεπτό μετά από κλέψιμο των γηπεδούχων στο κέντρο του γηπέδου,εναλλαγή της μπάλας δυο παιχτών και με πλασέ διαμορφώθηκε το 1-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.Οι παίχτες μας έπαιζαν χωρίς πάθος σε όλη την διάρκεια του ημιχρόνου χωρίς να κάνουν καμία ουσιαστική προσπάθεια.Το ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο όπου προστέθηκε και ο  εγωισμός μερικών παιχτών όπου μας στοίχισε την επίτευξη ενός τέρματος.Πολλά παράπονα από τους φιλοξενούμενους για την διαιτησία.Ένας διαιτητής ο οποίος σφύριζε χωρίς να βλέπει αγώνα ουσιαστικά και δύο βοηθοί οι οποίοι διέπραξαν άσεμνες χειρονομίες προς τους φιλάθλους των φιλοξενουμένων.Η ομάδα μας πραγματοποίησε και τις τρεις αλλαγές χωρίς να μπορεί να αλλάξει το σκηνικό της αναμέτρησης.Ο αγώνας διακόπηκε για λίγο στο 80' λεπτό περίπου για ύβρεις των φιλάθλων της θύελλας προς το πρόσωπο του ενός εκ των δύο Βοηθών.Ο αγώνας ξεκίνησε και το μόνο που κατάφεραν οι παίχτες μας ήταν να δεχτούν άλλο ένα τέρμα με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής στο παραθυράκι της εστίας του τερματοφύλακα της ομάδας μας.Βέβαιη θεωρείτε η τιμωρία της ομάδας μας για τα σημερινά επεισόδια.