Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2010

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 1-1

Στο τελευταιο λεπτό των καθυστερήσεων η Δόξα Δράμας έκλεψε βαθμό από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο. Η ομάδα του Αγρινίου, ισοβαθμεί τώρα στην δεύτερη θέσητης βαθμολογίας,   με τον ΟΦΗ.
Ο Παναιτωλικός έδειξε γενικά καλή εικόνα και από την αρχή είχε την πρωτοβουλία, χωρίς όμως τη μεγάλη φάση.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός άρχισε και πάλι δυνατά ενώ από το 55΄ που μπήκε ο Γκούρμα η πίεση ανέβηκε.
Ετσι,  στο 69’  ήρθε το γκολ από τον Κούσα που έκανε σήμερα και το ντεμπούτο του. Η Δόξα στο τελευταίο δεκάλεπτο προσπάθησε να αντιδράσει αλλά δε έκανε καμία ιδιαίτερη ευκαιρία. Ο Παναιτωλικός διαχειρίστηκε καλά το προβάδισμα του μέχρι το 95΄ όπου ο Παναιτωλικός ισοφαρίστηκε από τον Καρακώστα και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 1-1.(67' Κούσας σουτ - 90+5' Καρακώστας)

Παναιτωλικός (Γιάννης Νταλακούρας): Τζενάμο, Ρότσα, Γκόλιας, Κούσας, Εντζενγκουέλε, Μουμίν, Γκούνκελ, Θεοδωρίδης, Παππάς (60' Μπαϊκαρά), Καραμαλίκης, Μπουμάλ (55' Γκούρμα).